Forum Brzeźno
Najlepsze miejsce dla zainteresowanych nadmorską dzielnicą Gdańska

Inwestycje, budowy, remonty - Budynki 30 metrowe

Słowo Wspólnoty - 2013-07-13, 17:31
Temat postu: Budynki 30 metrowe
Dominanty, czyli budynki 30 metrowe wg przygotowanego przez Biuro Rozwoju Gdańska planu zagospodarowania przestrzennego: Brzeźno - rejon ulic Krasickiego, Gdańskiej, Gałczyńskiego miały by powstać w rejonie centrum handlowego Brzeźna.

Dziś od godz. 16.00 przy molo zbierane są podpisy pod hasłem "Brzeźno powinno być kameralnym kurortem - nie chcemy wysokiej zabudowy". http://trojmiasto.gazeta....2,14270262.html

Publiczna dyskusja na temat projektu planu będzie miała miejsce 22 lipca w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska, ul. Wały Piastowskie 24, o godz. 17. Mieszkańcy do 14 sierpnia mogą tam składać uwagi do projektu, które w ciągu 21 dni rozpatrzy prezydent Gdańska.

knovak - 2013-07-13, 20:25

Z GW Trójmiasto >>>
Cytat:
Mieszkańcy Brzeźna: Nie chcemy tu wieżowców!
Aleksandra Kozłowska

W historycznej części Brzeźna miasto chce wybudować trzy 30-metrowe wieżowce. - To zniszczy krajobraz dawnego kurortu - protestują brzeźnianie. - Dopuszczenie zabudowy mieszkaniowo-usługowej ożywi i zaktywizuje ten fragment dzielnicy - odpowiadają władze.
Do końca lipca w siedzibie biura rozwoju Gdańska można zapoznawać się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Brzeźna w okolicy ul. Gdańskiej i Gałczyńskiego. Projekt obejmuje prawie 6 ha fragmentu nadmorskiej dzielnicy.

Co zakłada plan? - W części centralnej w rejonie skrzyżowania ul. Gdańskiej i Gałczyńskiego naprzeciwko wejścia do parku Haffnera w miejscu istniejących usług utrzymano istniejącą funkcję usługową - wyjaśnia w imieniu BRG Anna Dobrowolska z biura prasowego Urzędu Miasta Gdańska. - Maksymalna projektowana wysokość wynosi tu 15 m. Na tym terenie ustalono też wymóg realizacji placu publicznego.

Pozostała część objętego planem obszaru, czyli teren supersamu i miejsce po dawnych akademikach UG razem z działką gminną, przeznaczono pod zabudowę mieszkaniowo-usługową o maksymalnej wysokości 17 m. Plan dopuszcza tu także budowę trzech dominant, czyli wieżowców wysokich na 30 m każdy: jeden na miejscu supersamu w rejonie ul. Gałczyńskiego, drugi na działce gminnej, trzeci w północno-wschodnim narożniku terenu objętego planem. I to właśnie te trzy dominanty budzą gorący sprzeciw mieszkańców.

To kurort, a nie blokowisko

- Brzeźno posiada cechy unikalne w skali miasta: nadmorskie położenie, plażę sąsiadującą z sosnowym lasem, ślady dawnej świetności w postaci zachowanych zabytkowych budynków - mówi Bogumiła Beneda, architektka i mieszkanka Brzeźna. - Należy te cechy wykorzystać w taki sposób, żeby wzbogacić ofertę form wypoczynku i regeneracji zdrowia, przy tym przedłużając sezon turystyczny i zwiększając zatrudnienie. Powinno się tu budować hotele (w skali człowieka, a nie wysokościowce) i zaplecze lecznictwa, a nie intensywną zabudowę mieszkalną.

- Brzeźno, które w XIX i na początku XX w. było uzdrowiskiem, mogłoby wrócić do czasów swojej świetności jako cenionego kurortu - uważa Dorota Kuś, miłośniczka Brzeźna (prowadzi stronę mu poświęconą) i autorka przewodnika po tej dzielnicy. - Obecnie jest szansa, aby pochylić się nad historycznym fragmentem obszaru dzielnicy i przemyśleć jego charakter, funkcję, urbanistykę. Niestety, aktualnie przygotowywany przez BRG plan zagospodarowania przestrzennego dla historycznego obszaru Brzeźna, czyli rejonu ulic Krasickiego, Gdańskiej oraz Gałczyńskiego, zamiast korzystnie wpłynąć na wizerunek dzielnicy, sprawi, iż to miejsce, niegdyś wyjątkowe, stanie się obszarem typowym dla większości tzw. blokowisk. Planiści proponują tu umieszczenie trzech tzw. dominant, a tymczasem teren ten znajduje się naprzeciw zabytkowego parku zdrojowego i dawnego założenia zdrojowego z zachowanym zabytkowym domem zdrojowym.

Dorota Kuś przypomina też, że przy ul. Krasickiego nadal stoją piękne, przedwojenne wille: Villa Dobe, Villa Schmidt czy Villa Germania. - Brzeźno ma to szczęście, że przetrwało tu wiele budynków charakterystycznych dla zabudowy kurortowej, które są ozdobą dzielnicy - podkreśla Kuś. - Zamiast restauracji przedwojennych budynków planuje się oszpecenie Brzeźna przez wysoką zabudowę. Architektura XXI wieku powinna dobrze współgrać i wręcz podkreślać urodę zabytkowego sąsiedztwa. Tzw. dominanty nie podkreślą urody Brzeźna, a wręcz zaburzą jego krajobraz.

Miasto: Opinie mamy pozytywne

Co na to biuro rozwoju Gdańska?

- Celem sporządzenia miejscowego planu dla tej okolicy jest rozszerzenie możliwości inwestycyjnych w centralnej części Brzeźna poprzez stworzenie atrakcyjnej przestrzeni publicznej z kompleksem usług handlowo-gastronomicznych, wprowadzenie funkcji mieszkaniowej i rozwiązanie wewnętrznej komunikacji pieszo-kołowej - tłumaczy Anna Dobowolska. - Dotychczasowy brak planu na tym terenie pogłębia chaos w zagospodarowaniu przestrzennym. Dopuszczenie zabudowy mieszkaniowo-usługowej ożywi i zaktywizuje ten fragment dzielnicy.

Dodaje też, że projekt planu uzyskał wszystkie pozytywne uzgodnienia, w tym opinię Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Został też przedstawiony na posiedzeniu Komisji Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska Rady Miasta Gdańska, do którego Komisja nie wniosła żadnych uwag, natomiast Rada Osiedla Brzeźno wnosiła o obniżenie dominant wysokościowych do 21 m. Analizy urbanistyczno-krajobrazowe poparte wizualizacjami wykazały zasadność lokalizacji dominant wysokościowych.

22 lipca w siedzibie BRG (Gdańsk, ul. Wały Piastowskie 24) o godz. 17 odbędzie się publiczna dyskusja na temat projektu planu. Do 14 sierpnia można też składać tam uwagi do projektu. Następnie w ciągu 21 dni prezydent Gdańska rozpatrzy wniesione przez mieszkańców kwestie.

Brzeźnianie już teraz mają plan działania. - W sobotę od godz. 16 przy molo w Brzeźnie będziemy zbierać podpisy pod protestem w sprawie budowy wieżowców. Liczymy na szerokie poparcie - mówi Bogumiła Beneda.

Doctor DW - 2013-07-14, 13:06

Cytat napisał/a:
Miasto: Opinie mamy pozytywne

Czyli mieszkańcy mówcie swoje a my swoje i mamy waszą opinię w ... :wsciekly: :krzeslem: :wsciekly:

Dorota - 2013-07-14, 20:17

Pragnę poinformować, że cały czas zbieramy podpisy przeciwko zabudowie wyższej niż 17 metrów w tym rejonie. Lista znajduje się m.in. u Pana Jana Szabłowskiego, Północna 1 (Galeria sztuki). Zachęcamy do złożenia swojego podpisu w ramach protestu.
krowa - 2013-07-15, 05:46

ale oprocz tego forum, to gdzies sa informacje, ze zbierane sa podpisy? jakies plakaty, ulotki??
pioma74 - 2013-07-15, 23:04

W DNIU 22 LIPCA (W PONIEDZIAŁEK) O GODZ. 17 -EJ
W BIURZE ROZWOJU GDAŃSKA ( BUDYNEK SOLIDARNOŚCI UL. WAŁY PIASTOWSKIE 24 – IV PIETRO)
MOŻNA ZAPOZNAĆ SIĘ Z PROJEKTEM
PLANU ZABUDOWY BRZEŹNA W REJONIE ULIC :
GDAŃSKIEJ, KRASICKIEGO, GAŁCZYŃSKIEGO
I
WYPOWIEDZIEĆ SWOJE ZDANIE NA TEMAT TEGO
PROJEKTU PLANU

TO JEST OSTATNIA OKAZJA ABY WPŁYNĄĆ
NA KSZTAŁT TEGO PLANU I
ZADECYDOWAĆ CZY Brzeźno BĘDZIE MIEĆ SZANSĘ
NA ODZYSKANIE DAWNEJ ŚWIETNOŚCI,
CZY BĘDZIE CIESZYĆ SIĘ SWOIM WYJĄTKOWYM
POŁOŻENIEM I WYJĄTKOWĄ ROLĄ KURORTU
CZY STANIE SIĘ JESZCZE JEDNYM OSIEDLEM
MIESZKANIOWYM TAKIM JAKICH WIELE.

ml18880 - 2013-07-16, 22:51

Powyższa ulotka do pobrania => tutaj można ściągnąć i wydrukować.
Dorota - 2013-07-17, 21:45

http://portalbrzezno.pl/4...enie-supersamu/
Słowo Wspólnoty - 2013-07-22, 07:37

Projekt planu zabudowy. Przypominamy. Dziś, 22 lipca o godz. 17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska przy ulicy Wały Piastowskie 24, w budynku Solidarności można będzie zapoznać się z projektem planu zabudowy ulic Gdańskiej, Krasickiego, Gałczyńskiego oraz zabrać głos w publicznej dyskusji na temat planu.
zreimizak - 2013-07-22, 21:51

Słowo Wspólnoty napisał/a:
Projekt planu zabudowy. Przypominamy. Dziś, 22 lipca o godz. 17.00 w Biurze Rozwoju Gdańska przy ulicy Wały Piastowskie 24, w budynku Solidarności można będzie zapoznać się z projektem planu zabudowy ulic Gdańskiej, Krasickiego, Gałczyńskiego oraz zabrać głos w publicznej dyskusji na temat planu.

Z niecierpliwoscia czekam na relacje od Doroty :)

Dorota - 2013-07-22, 22:23

Powiem krótko: poziom emocji momentami sięgał zenitu.
Teraz pozostaje złożyć pisemnie uwagi do planu (do 14 sierpnia) wraz z wykazem osób nie zgadzających się na tak wysoką zabudowę (zbieramy cały czas podpisy).
Liczę, że Komisja Rozwoju Przestrzennego i Ochrony Środowiska będzie optowała za wnioskiem o ograniczenie wysokości do 17 metrów.

zreimizak - 2013-07-23, 17:12

W dzisiejszym Dzienniku Baltyckim http://gdansk.naszemiasto...0992c1d9,1,3,60
ml18880 - 2013-07-24, 00:19

Na spotkaniu było czterech klakierów, których bardzo obchodził ich wizerunek Brzeźna czyli wysokościowce. Rzekomo wyrażali swoje zdanie.
Rudomi - 2013-07-24, 09:11

Trójmiasto też napisało (co mnie w sumie dziwi).

http://www.trojmiasto.pl/...zna-n71007.html

Komentarze pod artykułem też warto przeczytać :)

Dorota - 2013-07-24, 09:35

Relacja z dyskusji na naszym mieście
http://gdansk.naszemiasto...bad292cf7,1,3,4

[ Dodano: 2013-07-24, 20:52 ]
Wielki SZACUN dla Maćka Kosycarza, dziękuję!
http://www.radiogdansk.pl...ze-24lipca.html

Dorota - 2013-07-26, 14:15

Na facebook'u utworzony został fanpage "Brzeźno nie dla wieżowców". Jest to protest przeciw wysokiej zabudowie w Brzeźnie (czyli założeniom projektu planu Brzeźno - rejon ulic Gdańskiej, Krasickiego, Gałczyńskiego).
Teraz wystarczy polubić tę stronę i zaprosić do polubienia znajomych, a "świat się dowie" ;)

zreimizak - 2013-08-12, 06:18
Temat postu: Budynki 30 metrowe
Czas ucieka a tutaj oficjalnie taka propozycja!

http://gdansk.naszemiasto...536f91c9,1,3,60

Nie za pozno?

Thomas Jankun - 2013-08-13, 01:55

Wpisalem swoja opinie na gdansk -nasze miasto ,ale nie bardzo wiem co sie stalo z tym prawie pierszym w Brzeznie Super Samem?
Kto jest wlascicielem tej dzialki ?

krowa - 2013-08-19, 03:40

http://www.fakt.pl/Kompro...y,226000,1.html
http://trojmiasto.gazeta....JECIA_.html?i=7
Jak to dobrze, ze to nie tylko my mamy klopot z czyims wyobrazeniem piekna.
U nas dominaty, a oni maja iluminacje zamiast odnowionego zabyku. :522: :rotfl:

Ale jedno im trzeba przyznac- wyszlo taniej! :hyhy:

zreimizak - 2013-08-21, 20:44

Tym artykulem; http://gdansk.naszemiasto...0992c1d9,1,3,60 miasto pokazalo gdzie maja mieszkancow Brzezna :mur2:
knovak - 2013-08-22, 09:18

zreimizak napisał/a:
Tym artykulem; http://gdansk.naszemiasto...0992c1d9,1,3,60 miasto pokazalo gdzie maja mieszkancow Brzezna :mur2:

Tym artykułem władze miasta - po raz tysiąc pięćset sześćdziesiąty siódmy (albo coś koło tego) - pokazały, gdzie mają mieszkańców całego Gdańska. I wcale mnie to nie zaskoczyło... :mur2:

lysy - 2013-08-22, 19:12

Przeciw budowie "drapaczy chmur" głosowało nie całe 2000 ludzi (ilu mieszkańców Brzeźna?) na blisko 13500 mieszkańców. Więc... ?
30m wysokości to nie wiele. Ciekawy jestem, może skoro w Brzeźnie będą przeszkadzać takie budynki, to może warto pomyśleć o wyburzeniu wyższych, blisko 35metrowych bloków?

Od komuny to raczej w Brzeźnie nic się nie zmieniło, wieje zad...iem. Jeszcze kilkanaście lat, i tramwaje nam odetną. A jeśli ktoś chce mieszkać na wsi, to w czym problem?

To nie sarkazm, ale ludzie, co WAM będą przeszkadzać takie budynki? Jak budowano za Balladyną osiedle to gdzie byliście? A tam sporo zieleni wyleciało, i cisza w temacie.

Przyzwyczajcie się do jednego, to 21wiek, więc nie oczekujcie że za 50 lat Brzeźno będzie wyglądać jak 200 lat temu. Właściwie to kury i gęsi już tu mamy....

knovak - 2013-08-22, 20:06

To nie było "głosowanie", tylko protest, zresztą wcale niełatwy do spełnienia - trzeba było albo podejść w określonych godzinach w wybrane miejsca, albo mieć szczęście i spotkać zbierających podpisy. Zatem niemal 2 tys. podpisów jak na tak niszową akcję ma wielkie znaczenie i ich deprecjonowanie przez władze miasta świadczy tylko o pogardzie dla jego mieszkańców.
A gdyby było normalne referendum, jestem pewien że jego wynik byłby znacznie wyrazistszy.

Na pozostałe pytania czy zarzuty znajdziesz pytania na tym forum, dyskusja toczy się nie od wczoraj, wspomnę tylko argument (mój) o "higienie krajobrazu". I wniosek który znalazłem ostatnio na facebookowej stronie protestujących - z uchwaleniem "władze spieszą się przed ustawą krajobrazową" (która to ustawa ma tenże krajobraz chronić). Także jeśli chodzi o sprzeciw wobec osiedla "za Balladyną" itd. - protesty były, zostały potraktowane tak samo. Liczy się tylko interes deweloperów.

Uzupełnię tylko cytatem z GW Trójmiasto

Cytat:
Maciej Kosycarz, słynny fotoreporter:

- Liczyłem, że uwagi mieszkańców do planu zostaną uwzględnione, szkoda, że stało się inaczej. Zaangażowałem się w protest przeciwko budowie wieżowców w Brzeźnie, bo każdego dnia znajduję na to co raz więcej argumentów. Jestem pewien, że jak teraz zezwolimy wybudować tam wysokościowce, to za kilka lat dyskusja wróci. Bo wtedy ktoś będzie chciał tam postawić 50-metrowe bloki, argumentując, że przecież stoją już 30-metrowe. Tą decyzją otwieramy "puszkę Pandory". Miałem nadzieję, że uda się z Brzeźna zrobić przyjazny kurort, chętnie odwiedzany przez turystów. A jak powstaną tam apartamentowce, to kto tam będzie chciał jeździć? Taki błąd popełniono już jakiś czas temu w Hiszpanii - zabudowano pasy nadmorskie wieżowcami i ludzie stamtąd uciekli. Bo turyści wolą przyjeżdżać do takich miejsc jak Sopot. Apartamentowce nie ożywią tej dzielnicy. Mieszkania w nich wykupią bogaci ludzie, którzy będą przyjeżdżać tylko na dwa tygodnie latem. Nie jestem przeciwnikiem wieżowców, ale tym miejscu one nie pasują.

lysy - 2013-08-22, 22:30

Co do pogardy przez władze miasta dotyczącej mieszkańców Brzeźna, w tym od 40tu lat mnie, to pragnę zauważyć że ta pogarda, zaniedbanie i ignorowanie tej dzielnicy trwa od minimum 40tu lat. Patrząc na zdjęcia z lat 70tych na dzisiejsze Brzeźno różnica jest taka, że dokładnie to samo mam, tyle że w kolorze.

Co do "higieny krajobrazu" to czy 4 35m budynki są ok? a nowe 30m już nie będą ok?

Co do interesu deweloperów to nie dziwię się że chcą wysoko budować. Bo czy ktoś normalny kupił by działkę w takim miejscu za 1mil.zł, i postawił by 4 piętra za kolejny milion, a sama wartość rynkowa wynosiła by 2 mil. Jest jakiś sens? Budował by ktoś cokolwiek? :) Nawet szałasów by nie było. A co napędza gospodarkę i daje zatrudnienie olbrzymiemu odsetkowi społeczeństwa? Podpowiedzieć?

Trochę takie rozumowanie w moim mniemaniu jest lekko przesadzone. Cały czas płaczemy i narzekamy ( Polska nowa moda) że kompletnie nic tu się nie dzieje, psy z podkulonymi ogonami stąd uciekają, a gdy jest możliwość trochę zmienić wizerunek naszej "wioski" to co..? NA stos!
Lekko trąca mi ta panika wyznawcami pewnego pana w kiecce z Torunia...

Wieżowce... Czy ktoś z Was widział kiedyś prawdziwe wieżowce? Ja tak, 300, 500 i 750m, to są wieżowce!...

knovak - 2013-08-23, 08:22

Te 35-metrowce powstały za komuny, gdy nikt się przejmował nie tylko higieną krajobrazu... Nawet w Sopocie, w środku willowej zabudowy (Władysława IV) też potrafili coś takiego postawić - czy to ma znaczyć, że można tam wolne miejsca wypełnić następnymi?
I - tak jak pisze o tym Maciek Kosycarz - teraz te kloce służą głównie za argument, że "są już wieżowce w Brzeźnie"...

A wizerunek naszej "wioski" z pewnością lepiej zmieniłaby odbudowa Hali Brzegowej, renowacja Kurhausu, monitoring Parku Zdrojowego, stworzenie zaplecza higienicznego dla tysięcy plażowiczów, itd., itp.... A nie postawienie kilku "światowych" wieżowców, jak się okazuje wbrew zaleceniom konserwatora zabytków.

[ Dodano: 2013-08-23, 15:14 ]
O, akurat na portalu trojmiasto.pl pojawiła się analiza opłacalności niskiej (normalnej) zabudowy w naszym pasie nadmorskim, w kontekście wypowiedzi jednej z radnych miasta, która podobnie jak Lysy wprost stwierdziła, że "ylko wysokie budynki gwarantują, że inwestorzy na tej inwestycji zarobią".
A tu proszę, niskie też dają kasę...
Polecam lekturę - tekst pod linkiem > [/quote]

zreimizak - 2013-08-23, 17:40

Poznalismy prawde,ktorzy Radni sa nie przychylni mieszkancom Brzezna :wstyd:

http://gdansk.naszemiasto...0992c1d9,1,3,60

lysy - 2013-08-23, 20:39

knovak, nie będę się z Tobą przepychać... to są ceny netto, podane bez innych kosztów.
W Osiedlu Nadmorski Dwór mieszkanie 70kilka metrów kosztowało 800tyś netto, +wat. Zasada jet taka, im mniej tym drożej.
Ale właściwie wszystko się opłaca, o ile jest nabywca.
Dla porównania, cena 1m2 biurowca to jakieś 2500zł. Chodzi o to że na gruncie 300m2(1mil.zł) wybudujesz np, 5 mieszkań, to cena gruntu jest wliczona w te 5 mieszkań. Wybudujesz ich na tym terenie 50, to..? mieszkania są tańsze, bo cena gruntu jest rozbijana na większy metraż mieszkalny. A co za tym idzie, na takie tańsze mieszkania stać troszkę więcej ludzi. Tu chyba matematyka jest prosta. To samo dotyczy budynków biurowych, większy metraż najmu na jak najmniejszym obszarze gruntu. To dla tego buduje się w górę, nie w bok.
Ale, co tam. Ja się na tym nie znam po ponad 20tu latach pracy w branży :)

sapol11 - 2013-08-23, 23:03

o ile mi wiadomo, nie można wydać warunków zabudowy a tym bardziej uchwalić Planu Zagospodarowania Przestrzennego bez konsultacji z właścicielami bezpośrednio sąsiadujących działek.... Czyżby konsultacje polegały na narzuceniu woli przez miasto?
lysy - 2013-08-24, 13:49

sapol11 napisał/a:
o ile mi wiadomo, nie można wydać warunków zabudowy a tym bardziej uchwalić Planu Zagospodarowania Przestrzennego bez konsultacji z właścicielami bezpośrednio sąsiadujących działek.... Czyżby konsultacje polegały na narzuceniu woli przez miasto?

Ja jako właściciel kilku działek zostałem w tym roku poinformowany przez Urząd Gminy że mam nowego sąsiada, a plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza budowę domu o wysokości 9m do kalenicy. Tak że chyba żadne konsultacje z właścicielami sąsiednich posesji nie wchodzą w rachubę.
Plan zagospodarowania przestrzennego jest ustalany w gminie, i każdy mieszkaniec (właściciel posesji) może wystąpić z wnioskiem o wydanie ww planu w którym są zawarte informacje o dopuszczającej zabudowie. Gdyby miało to polegać na konsultacjach właścicieli sąsiednich działek, to by się działo :)

sapol11 - 2013-08-24, 20:46

Dz.U. 2003 Nr 80 poz. 717

USTAWA z dnia 27 marca 2003 r.
o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym
"(...)
Art. 17.
Wójt, burmistrz albo prezydent miasta po podjęciu przez radę gminy uchwały o
przystąpieniu do sporządzania planu miejscowego kolejno:
1) ogłasza w prasie miejscowej oraz przez obwieszczenie, a także w sposób
zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości, o podjęciu uchwały o przystą-
pieniu do sporządzania planu, określając formę, miejsce i termin składania
wniosków do planu, nie krótszy niż 21 dni od dnia ogłoszenia;
2) zawiadamia, na piśmie, o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzania
planu instytucje i organy właściwe do uzgadniania i opiniowania planu;
(...)
9) wprowadza zmiany wynikające z uzyskanych opinii i dokonanych uzgod-
nień oraz ogłasza, w sposób określony w pkt 1, o wyłożeniu projektu planu
do publicznego wglądu na co najmniej 7 dni przed dniem wyłożenia i wy-
kłada ten projekt wraz z prognozą oddziaływania na środowisko do publicz-
nego wglądu na okres co najmniej 21 dni oraz organizuje w tym czasie dys-
kusję publiczną nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami;
10) (uchylony);
11) wyznacza w ogłoszeniu, o którym mowa w pkt 10, termin, w którym osoby
fizyczne i prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości
prawnej mogą wnosić uwagi dotyczące projektu planu, nie krótszy niż 14
dni od dnia zakończenia okresu wyłożenia planu;
12) rozpatruje uwagi, o których mowa w pkt 11, w terminie nie dłuższym niż 21
dni od dnia upływu terminu ich składania;
13) wprowadza zmiany do projektu planu miejscowego wynikające z rozpatrze-
nia uwag, o których mowa w pkt 11, a następnie w niezbędnym zakresie
ponawia uzgodnienia;
14) przedstawia radzie gminy projekt planu miejscowego wraz z listą nie-
uwzględnionych uwag, o których mowa w pkt 11.
Art. 18.
1. Uwagi do projektu planu miejscowego może wnieść każdy, kto kwestionuje usta-
lenia przyjęte w projekcie planu, wyłożonym do publicznego wglądu, o którym
mowa w art. 17 pkt 10 9).
2. Uwagi do projektu planu należy wnieść na piśmie w terminie wyznaczonym w
ogłoszeniu, o którym mowa w art. 17 pkt 11.
3. Jako wniesione na piśmie uznaje się również uwagi wniesione w postaci elektro-
nicznej opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy
pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

(...)"

knovak - 2013-08-25, 19:46

Lysy, ja też nie zamierzam się z nikim przepychać. Mam w nosie interesy deweloperów, przykro jednak że efekt ich ciągoty na kasę będę miał za oknem. Będzie "światowo".
Szczerze mówiąc nie miałem złudzeń co do skuteczności tych protestów, zawsze (w naszym mieście) kończą się tak samo.
Efekt jest tylko taki, że... odechciewa się mieszkać w Brzeźnie. I w Gdańsku. Po prostu.

knovak - 2013-08-26, 13:22

O proszę, życie pisze ciekawe scenariusze...

Cytat:
GW Trójmiasto:
Kto zarobi na wieżowcach w Brzeźnie? M.in. "Tygrys" wymieniany przy aferze Amber Gold
Maciej Sandecki

Mieszkańcy Brzeźna przegrali walkę z urzędnikami o wysokie budynki. Zyskać mogą właściciele trzech działek, na których mogą stanąć wieżowce, m.in. Jan P., w półświatku znany jako "Tygrys", wymieniany przy aferze Amber Gold. - Wartość gruntów może podskoczyć po zmianie planu od 10 do 30 proc. - mówi rzeczoznawca.
Nowy plan zagospodarowania dla części Brzeźna od kilku miesięcy budzi w Gdańsku ogromne emocje. Mieszkańcom nie podoba się, że urzędnicy przewidzieli w ich dzielnicy budowę bloków wysokich do 30 m. Przez ostatnie tygodnie robili, co mogli, aby skłonić władze miasta do zmiany planu i obniżenia wysokości budynków z 30 do 17 m.

Zebrali w tej sprawie ponad 2 tysiące podpisów, przeprowadzili akcje na Facebooku, słali uwagi i wnioski, licznie stawiali się na spotkania z urzędnikami i radnymi. Bezskutecznie. Wszystkie ich postulaty zostały odrzucone, a w czwartek na komisji rozwoju przestrzennego i ochrony środowiska plan przegłosowali radni Platformy Obywatelskiej.

Postanowiliśmy sprawdzić, kto i ile zyska na przyjęciu tego planu.

Wieżowce w Brzeźnie mają stanąć w trzech miejscach.

* Przy ul. Krasickiego 9. Przed laty pod tym adresem mieścił się Dom Studencki nr 1 Uniwersytetu Gdańskiego. Kilka lat temu uczelnia sprzedała jednak akademik razem z przyległym terenem firmie deweloperskiej Invest Komfort. Budynek, który pamięta kilka pokoleń studentów, sprzedano za 9,1 mln zł. Działka o powierzchni 1,27 ha od lat jednak stoi pusta. Zmiana planu zagospodarowania pozwoli Invest Komfortowi na rozpoczęcie inwestycji. Powstanie kilka bloków, w tym jeden 30-metrowy. W toku uzgadniania planu deweloper wnosił, aby był on wyższy - 40-metrowy, ale jego wniosek też odrzucono.

* Druga działka - o powierzchni 1,1 ha - graniczy z terenem należącym do Invest Komfortu. Jej właścicielem jest gmina Gdańsk. Jak się dowiedzieliśmy, po zmianie planu miasto będzie chciało ją sprzedać. Dzięki temu podratuje miejski budżet, który od kilku lat notuje mniejsze wpływy.

Według rzeczoznawców obie działki - Invest Komfortu i miasta - warte są obecnie ok. 10 mln zł. Nie mają jednak wątpliwości, że po zmianie planu ich wartość wzrośnie. Na konferencji prasowej mówili o tym sami urzędnicy Biura Rozwoju Gdańska, którzy plan przygotowywali.

- Zmiana planu i nadanie tym terenom funkcji mieszkaniowej z pewnością zwiększy wartość tych działek, ale myślę, że nie tak bardzo znacząco, jak się powszechnie sądzi - mówi nam Henryk Jankowski, gdański rzeczoznawca majątkowy. - Według moich, bardzo ogólnych, szacunków wartość tych gruntów powinna podskoczyć po zmianie planu od około 10 do 20 proc. Co innego, gdyby to były grunty rolne. Wówczas ich wartość mogłaby wzrosnąć nawet dziesięciokrotnie.

* Trzecie miejsce, gdzie władze miasta przewidziały wieżowiec, to posesja przy ul. Gałczyńskiego 1. Obecnie dużą jej część zajmuje supermarket Kupiec. Według naszych informatorów nieruchomość należy do Jana P., znanego jako "Tygrys". To jeden z domniemanych liderów gdańskiego półświatka, nazywany również "Królem Stogów".

Sprawdziliśmy: Jan P. jest jednym z trzech właścicieli. Pozostałe dwie osoby to prezes i wiceprezes spółki Kupiec.

"Tygrysowi" prokuratura przez lata zarzucała szereg przestępstw, m.in. obrót kradzionymi samochodami, nielegalne posiadanie broni, fałszowanie dokumentów itd. Nigdy jednak nie został skazany za te przestępstwa. Kilka razy stawał też przed sądem za pobicia, ale otrzymywał niewielkie kary. Jego adwokatem przez lata był słynący ze skuteczności mecenas Piotr P., który reprezentował także "Nikosia" i "Schwarzeneggera", a potem sam został oskarżony o korumpowanie sędziów i prokuratorów.

W ostatnich latach "Tygrys" inwestował pieniądze w legalne interesy - nieruchomości czy wypożyczalnie samochodów. Rok temu jego nazwisko znowu pojawiło się w prasie za sprawą afery Amber Gold. Według tygodnika "Wprost" Jan P. miał być człowiekiem, który wyłożył pieniądze na start Amber Gold, a kierujący firmą Marcin P. był jedynie "słupem", czyli figurantem. Wątek ten od roku bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Nieruchomość w Brzeźnie, której "Tygrys" jest współwłaścicielem, ma powierzchnię 0,4 ha i warta jest ok. 3,5 mln zł.

- Po zmianie planu jej wartość powinna wzrosnąć od około 20 do 30 proc. - szacuje rzeczoznawca Henryk Jankowski. - Znajduje się tam znany w Brzeźnie sklep, więc inwestor, który wybuduje tam wysokościowiec na mieszkania, zachowa pewnie również i funkcję handlową.

Czy władze miasta wiedziały, że forsując plan zagospodarowania dla Brzeźna, sprawiają swoisty prezent "Tygrysowi"?

- Przygotowując plan, nie sprawdzamy, kto jest właścicielem działek, ustalamy jedynie, czy są to grunty prywatne, czy miejskie - mówi Edyta Damszel-Turek z Biura Rozwoju Gdańska. - O tym, że pod budowę wieżowców wybrano te a nie inne działki, zdecydowały wyłącznie względy kompozycyjne.

Plan zagospodarowania dla Brzeźna będzie ostatecznie głosowany podczas sesji Rady Miasta Gdańska 29 sierpnia.

zreimizak - 2013-08-27, 09:00

Moze jeszcze nie wszystko stracone?

ml18880 - 2013-08-27, 18:50

Rada Osiedla Brzeźno zaprasza wszystkich mieszkańców Brzeźna na spotkanie z Radnymi Miasta Gdańska reprezentującymi nasz okręg wyborczy, które odbędzie się w najbliższą środę (28.08) o godzinie 18.00 w siedzibie Rady Osiedla Brzeźna przy ul. Dworskiej 27 (pawilony). Tematem spotkania będzie projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Brzeźno rejon ulic Krasickiego, Gałczyńskiego. ", który zostanie oddany pod głosowanie na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańsk.
Dorota - 2013-08-27, 20:41

Chciałabym dodać, że z prośbą do Rady Osiedla Brzeźno o zorganizowanie spotkania Radnych Miasta Gdańska z mieszkańcami w tej sprawie wystąpiła Inicjatywa Społeczna Miłośników Brzeźna.
sapol11 - 2013-08-28, 15:57

Jedno jest pewne - Miasto nie ma strategii rozwoju dla Brzeźna. Zabudowywanie kolejnymi punktowcami każdego skrawka ziemi, to nie jest strategia tylko krótkookresowy plan "operacyjny" nastawiony na szybkie wpływy ze sprzedaży gruntu deweloperom. Strategia powinna opierać się na wizji bazującej na korzeniach, które dla Brzeźna są jasne i oczywiste. JEST TO DZIELNICA O TRADYCJACH KURORTU! Stawianie punktowców, w których mieszkania kupi napływowa ludność (przykłady z innych dzielnic) nie przyczyni się do rozwoju kurortu bazującego na tradycjach, z którego profity można czerpać w długim okresie czasu. Mam na myśli profity osiągane z turystyki - ludzi mieszkających w pensjonatach, odwiedzających restauracje, korzystających z plaży i infrastruktury. To przynosi większe zyski (oczywiście w długim okresie) niż jednorazowa sprzedaż gruntu.
Moim zdaniem jest to typowa polityka krótkookresowa, której podłoże można określić - "byle do wyborów, a po nas to niech się martwią następcy"

zreimizak - 2013-08-28, 18:14

Narescie cos sie ruszylo w tym temacie. :)
http://www.dziennikbaltyc...anska,id,t.html

Doctor DW - 2013-08-28, 21:41

zreimizak napisał/a:
Narescie cos sie ruszylo w tym temacie. :)
http://www.dziennikbaltyc...anska,id,t.html

Czyżby wygrana bitwa ? :?: :?: :?:
Do wygrania wojny jednak jeszcze chyba daleka droga ... :(

ml18880 - 2013-08-29, 01:22

Doctor DW napisał/a:

Czyżby wygrana bitwa ? :?: :?: :?:
Do wygrania wojny jednak jeszcze chyba daleka droga ... :(

Słusznie prawisz. :piwo: :zdrowko:

zreimizak - 2013-08-29, 05:55

Wyrazy szacunku dla Doroty za to co robi dla naszego Brzezna :ok:
http://gdansk.naszemiasto...id.html#galeria

knovak - 2013-08-29, 15:46

Żałuję, że wczoraj nie miałem możliwości być na spotkaniu i wykładzie, pracowałem.
Ale mam tymczasem konkluzję, takie małe podsumowanie nerwów "na dzielnicy" związanych z wieżowcami - jednocześnie informację dla człowieka zarządzającego naszym miastem (tu podeprę się klasykiem):
Panie Adamowicz, historia może ci wybaczy, ale w Brzeźnie to masz przerąbane!
A wybory już nie tak daleko... :hyhy:

knovak - 2013-08-31, 12:24

Nie mogę się oprzeć - polecam politykę "włatców" naszego grodu satyrycznym okiem Wojtka Fraglesi Wolańskiego, na jego blogu Gedania.org >
Lektura zacna!
(także wcześniejsze odcinki, archiwalne).

Dorota - 2013-09-01, 23:31

Dziękuję wszystkim miłośnikom Brzeźna za wsparcie!! :)
gignalik - 2013-09-04, 14:25

Dorota napisał/a:
Relacja z dyskusji na naszym mieście
http://gdansk.naszemiasto...bad292cf7,1,3,4

[ Dodano: 2013-07-24, 20:52 ]
Wielki SZACUN dla Maćka Kosycarza, dziękuję!
http://www.radiogdansk.pl...ze-24lipca.html

naprawdę genialna sprawa

zreimizak - 2013-09-07, 14:37

"Spowiedz" Pana Konserwatora Zabytkow.....
http://www.dziennikbaltyc...ytkow,id,t.html

[ Dodano: 2013-09-07, 15:00 ]
Robi sie coraz bardziej ciekawie...

Dorota - 2013-09-09, 16:15

Bardzo dobry artykuł Katarzyny Włodkowskiej
http://trojmiasto.gazeta....html#LokTrojTxt

zreimizak - 2013-10-11, 06:13

Polecam przeczytac!

http://gdansk.naszemiasto...7f57f2b13,1,3,4

Dieter - 2013-10-11, 11:03

zreimizak napisał/a:
Polecam przeczytac!
http://gdansk.naszemiasto...7f57f2b13,1,3,4

Brawo pani Dorotko!!! :hurra: :padam: :zdrowko:

zreimizak - 2013-10-11, 15:33

Dieter napisał/a:

Brawo pani Dorotko!!! :hurra: :padam: :zdrowko:

Dieter, ludzie w Brzeznie nawet niezdaja sobie sprawy ile Dorota dobrego robi dla Brzezna :ok: Jak walczy o to wszystko, z jakim wielkim zapalem i sercem poswieca swoj czas i za to wszystko jeszcze raz :dzieki:

Dieter - 2013-10-11, 17:55

zreimizak napisał/a:
Dieter, ludzie w Brzeznie nawet niezdaja sobie sprawy ile Dorota dobrego robi dla Brzezna :ok: Jak walczy o to wszystko, z jakim wielkim zapalem i sercem poswieca swoj czas i za to wszystko jeszcze raz :dzieki:

... dlatego ona musialaby dostac jakas nagrode miasta. ;)
Ale jaka? ... i jak to zrobic? Kto sie w tym zna? :help:

knovak - 2013-10-11, 21:22

Wątpię by miejskie władze zechciały uhonorować Dorotę za to, że skutecznie podstawia im nogę w ich sobiepańskich, aroganckich, nieliczących się z mieszkańcami (a często będących wręcz wyrazem pogardy wobec nich) posunięciach...
Dieter - 2013-10-11, 23:40

Wiec moj bardzo dobry kolega podpowiedzial mi, ze Dorote trzeba zglosic na

"Medal Ksiecia Msciwoja II" za podejmowanie pozytecznych inicjatyw. :ok:

Medal ten wydany zostaje od roku 1997 i decyduje o tym 10-cio osobowa kapitula, powolana przez Rade Miasta (wiec Rada Miasta o tym sama nie decyduje). ;)

zreimizak - 2013-10-12, 12:21

Dieter napisał/a:

Ale jaka? ... i jak to zrobic? Kto sie w tym zna?

Moze Rada Osiedla ( Brzezna) albo ktos z Rady Osiedlowej?

Dieter - 2013-10-12, 17:33

zreimizak napisał/a:
Moze Rada Osiedla ( Brzezna) albo ktos z Rady Osiedlowej?

O, zreimizak ma swietna mysl: to podanie o przyznanie medalu dla Doroty powinno byc zlozone przez Rade Osiedla Brzezno. :522:

zreimizak - 2013-10-16, 17:59

Znowu cos sie ruszylo w temacie 30m wiezowcow

http://gdansk.naszemiasto...d,t,tm,zid.html

krowa - 2013-10-17, 05:22

Pan Wielce Milosciwie Nam Panujacy Prezydent ma teraz inne zmartwienie, a nie tam o duperelach- Brzezno jakies! Takie to przyziemne!

On teraz odbywa wycieczke po Chinach!!!
I przy okazji apeluje, zeby Gdanszczanie zrobili zrzutke na meczet, ktory ucierpial w pozarze. On sam obiecuje dorzucic kasy jak wroci z wojazy (tylko juz nie doczytalam, czy z wlasnego portfela, czy z tego miastowego-bez dna)!

http://wiadomosci.gazeta...._pieniadze.html

Dorota - 2013-10-17, 20:13

Reportaż Yacha Paszkiewicza o Brzeźnie

http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be

knovak - 2013-10-18, 12:16

W necie nic się nie ukryje. Budyniowo.pl odkryło właśnie, kim był anonimowy mieszkaniec Gdańska, który na sławetnym spotkaniu tak publicznie cierpiał i opowiadał jak to był zmuszony do emigracji za obwodnicę - z braku wysokościowców w Brzeźnie. A okazuje się, że był to Piotr Żewierżejew, pracownik... Invest Comfortu.
Więcej: http://www.budyniowo.pl/jeste-mieszkance,81.html

sapol11 - 2013-10-26, 07:15

Brawo:

http://www.trojmiasto.pl/...com-n73801.html

:522:

krowa - 2013-10-27, 04:54

http://www.fakt.pl/skad-p...y,425378,1.html

No, ale jak nie bedzie tych wysokosciowcow, to mieszkanie nr 8 przepadnie!!! :hyhy:

krowa - 2013-12-12, 20:07

http://wroclaw.gazeta.pl/...krotnie.html#MT

Wroclaw tez ma problem... "cos" im rosnie a nie powinno...

uanne - 2014-02-09, 18:39
Temat postu: Galeria "Brzeźno"??
Tak mi przyszło do głowy w związku z dyskusją n/t lokalizacji nowych budowli w Brzeźnie, może w miejscu dzisiejszego "centrum handlowego", tj. Supersamu i sklepików w betonowym czymś na przeciwko miasto mogłoby rozpisać przetarg na zbudowanie nowoczesnego centrum handlowo- rekreacyjnego, utrzymanego architektoniczne w klimacie dzielnicy?
Jest to centralny punkt dzielnicy. Świetnie skomunikowany, przy samiuśkiej plaży i deptaku, w samym środku dzielnicy mieszkalnej. Już dzisiaj, przy kiepskiej, moim zdaniem, ofercie handlowej, sklepy cieszą się sporym zainteresowaniem.
Boję się trochę, że nowa inwestycja mogłaby być tak kosztowna, że cena najmu lokali użytkowych uniemożliwiłaby korzystanie z nich dzisiejszym brzeźnieńskim handlowcom.
Niemniej, jest to miejsce tak atrakcyjne, że mogłoby się stać handlowo i rekreacyjnie bardziej ekskluzywne. Dlaczego nie sklepy znanych marek, może sale kinowe, kafejki, galerie sztuki, może biblioteka na wzór tej w Manhattanie, klub bilardowy... coś w tym guście??
Nie wiem kto jest właścicielem działek, oprócz tej pod Supersamem ( o czym pisali wcześniej forumowicze i media), nie wiem co w tej kwestii jest możliwe do zrobienia, ale chciałabym zapytać was o opinię na ten temat.
Pozdrawiam!
AW

Doctor DW - 2014-02-09, 22:14

uanne napisał/a:
Supersamu i sklepików w betonowym czymś na przeciwko miasto mogłoby rozpisać przetarg na zbudowanie nowoczesnego centrum handlowo- rekreacyjnego, utrzymanego architektoniczne w klimacie dzielnicy?

uanne napisał/a:
Nie wiem kto jest właścicielem działek, oprócz tej pod Supersamem ( o czym pisali wcześniej forumowicze i media), nie wiem co w tej kwestii jest możliwe do zrobienia, ale chciałabym zapytać was o opinię na ten temat.

Miasto nie może rozpisać przetargu na budowę obiektów na terenie, który do niego nie należy. Może jedynie "mieszać" w planie zagospodarowania.
uanne napisał/a:
Niemniej, jest to miejsce tak atrakcyjne, że mogłoby się stać handlowo i rekreacyjnie bardziej ekskluzywne. Dlaczego nie sklepy znanych marek, może sale kinowe, kafejki, galerie sztuki, może biblioteka na wzór tej w Manhattanie, klub bilardowy... coś w tym guście??

Ale dla kogo te atrakcje ? Obiekty, które wymieniłaś, znajdujące się w lepszych lokalizacjach, cienko przędą
Każda inwestycja musi się zwrócić czyli w rezultacie opłacić. To oczywiste. Chyba, że chcielibyśmy przyciągnąć "przedsiębiorców" chcących zalegalizować pieniądze z nielegalnych źródeł. Tego chyba nie chcemy !?!

Thomas Jankun - 2014-02-09, 22:32

Jedynym atutem Brzezna jest bliski dostep do plazy i widok na Zatoke Baltycka i te walory powinny dyktowac cene dzialek budowlanych
uanne - 2014-02-10, 12:30
Temat postu: Galeria "Brzexno" c.d.
Witajcie!
Jak to dla kogo atrakcje? Oczywiście dla turystów i mieszkańców. Wystarczy wybrać się w weekend do któregoś centrum handlowego, biblioteki w Manhattanie, na Monciak w Sopocie i widać jak na dłoni ilu ludzi łazi i chętnie zagląda co nowego w ulubionym sklepie, wypić piwko albo kawę w urokliwej cafe. I proszę, nie mówcie mi, że Brzeźnieńskie centrum jest mniej atrakcyjne niż tamte miejsca!
To w Brzeźnie jest bliziutko na plażę, w Brzeźnie jest pięknie zrewitalizowany park z atrakcjami dla spacerowiczów, w Brzeźnie są piękne stare wille, w Brzeźnie trasa rowerowa, tramwaj i autobus do centrum. Gdyby tylko zwiększyła się oferta rozrywkowo- konsumpcyjna byłoby moim zdaniem więcej chętnych na noclegi w hotelikach.
Dzisiaj zaczynjąc lub kończąc spacer przy Parku Haffnera możemy liczyń na piwo w barze piwnym lub turecki kebab w sezonie oraz zakupy w lumpeksach albo "chińszczyznę" pod Supersamem.
To nie jest prawda, że centra handlowe cienko przędą, ciągle powstają nowe. Tylko trzeba pomyśleć jak to zrobić z głową, to znaczy pięknie zbudować, tak żeby sam widok zachęcał do wejścia i sprawdzenia co się dzieje w środku, zbudować tak, żeby nie utrudnić życia mieszkańcom: pomyśleć o parkingu, ławeczkach, stojakach na rowery. Pomyśleć jak stworzyć miejsca pracy dla mieszkańców w takiej nowej inwestycji. Może drobnym przedsiębiorcom pomogłyby jakieś dotacje z miasta, może granty unijne.
Proszę nie odrzucajcie od razu takiego pomysłu jako nie pasującego do natury Brzeźna. Ja tu widzę potencjał nie mniejszy niż w Sopocie gdzie oferta ogranicza się do jednej ulicy, a miasto jest niezwykle rozreklamowane i ceny gruntów i mieszkań są tam horrendalne.
Pomyślmy nad tym. Rozdmuchajmy temat. Może ktoś z kasą zobaczy tu potencjał i możliwości i pięknie nam się Brzeźno rozwinie??
Piszcie co myślicie, proszę.

Pozdrawiam!
Anna

zreimizak - 2014-02-10, 19:06

uanne napisał/a:
wypić piwko albo kawę w urokliwej cafe

Ten temat na naszym forum juz gdzies przerabialismy.Faktycznie w obrebie petli tramwajowej przydajaby sie jakas cafejka,gdzie mozna w spokoju wypic kawe , przegladnac lub przeczytac prase.zjesc dobrego loda czy tez swiezutkie ciasteczko.Tego mi brakuje gdy jestem w Brzeznie!Ale na litosc boska zadnej Galerii "Brzezno" :( .Male Butiki sa wystarczajace i lepiej by pasowaly do naszej dzielnicy moze jeszcze ze dwie -trzy male knajpki oferujace swojskie jedzonko np. owoce morza itp.Cos co by bylo konkurencja dla "Bud" ale z dala od glosnej muzyki ,gdzie spokoj mialby byc zacheta dla przyszlych gosci.

knovak - 2014-02-10, 20:44

Kafejka już jest, od kilku miesięcy, przy pętli: http://www.trojmiasto.pl/...awa-o53993.html i https://www.facebook.com/PrzystanekKawa?fref=ts
zreimizak - 2014-02-10, 21:14

knovak napisał/a:
Kafejka już jest, od kilku miesięcy, przy pętli: http://www.trojmiasto.pl/...awa-o53993.html i https://www.facebook.com/PrzystanekKawa?fref=ts

Hm i tu jest problem.Kafejka niby jest ale .... jakby tu powiedziec....standart nie ten.Widzialbym tych wlascicieli np. w nowym lokalu...wygodne loze do siedzenia....prasowka...sniadanko w ofercie...i to co maja na dzisiaj do zaoferowania roznego rodzaje kocktajle...ze swiezych owocow,tego tym milym wlascicielom zycze. :)

uanne - 2014-02-11, 15:31

Urokliwe kafejki i małe butiki z atrakcyjną ofertą nie utrzymają się w miejscu tak bliskim betonowym straszydłom po drugiej stronie torów. One bardzo psują urok centralnej przestrzeni w Brzeźnie.
Postaram się poprzeć to, co piszę zdjęciami, chociaż myślę, że jesteście częstymi gośćmi okolic pętli tramwajowej i dobrze wiecie o co mi chodzi.
Tak mi się marzy, żeby wracając z plaży patrzeć na coś ładnego. Poszukam też ilustracji pokazujących o co mi chodzi.
Nie wiem jak to wrzucę do postu, jeszcze tego nie robiłam, ale spróbuję.

Pozdrawiam!
AW

Doctor DW - 2014-02-12, 00:16

uanne napisał/a:
Nie wiem jak to wrzucę do postu, jeszcze tego nie robiłam, ale spróbuję.

W razie czego służę pomocą :)

uanne - 2014-02-12, 21:32

Dziękuję Doctorze!

Na początek zdjęcia skweru w Gdyni wrzuciłam jako załączniki. Jeśli można lepiej, to proszę podpowiedz jak.

Poniżej wklejam kilka linków, które znalazłam w sieci, szukając kameralnych skwerów miejskich. Też nie wiem czy to dobrze załączyłam i też proszę o pomoc ;)

1. Wieża w Gdyni
http://www.bryla.pl/bryla...a_widokowa.html
http://www.trojmiasto.pl/...owi-n70231.html
http://trojmiasto.gazeta...._dla_ludzi.html
http://gdynianka.pl/article/show/artykul/300

2. Skwer sportów w Warszawie
http://www.se.pl/wydarzen...wie_301198.html
3. Plac Grzybowski w Warszawie
http://warszawa.gazeta.pl...a_wam_sie_.html
4. Miasto Malatya w Turcji
http://turcjawsandalach.pl/content/malatya

Jeśli znajdziecie inne ciekawe realizacje, wklejcie swoje!

Pozdrawiam!
AW

[ Dodano: 2014-02-12, 21:33 ]
Wow!
Chyba się udało!

zreimizak - 2014-04-05, 21:13

Warto przeczytac

http://gdansk.naszemiasto...ac249fcf5,1,3,5

krowa - 2014-04-15, 04:31

http://poznajpolske.onet....-oburzeni/8hm5s
"40-piętrowy wieżowiec nad jeziorem w Augustowie? Ekolodzy oburzeni"

Niemozliwe, nie chca drapacza chmur? No ale gdzies je w koncu trzeba postawic, bo wladzom sie marzy....